20+
Yıl
İş
Tecrübesi

İnan Acılıoğlu

Bilkent Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü burslu olarak tamamladım. Üniversite son sınıftayken Aselsan’da yarı zamanlı planlama mühendisi olarak iş hayatına adım attım. Daha sonra Finansbank’ta müfettiş yardımcısı olarak görev yaptım. 2002 yılında Ford Otosan’a katıldım ve Planlama ile Lojistik birimlerinde yönetici olarak çalıştım, büyük ölçekli ekiplere liderlik etme fırsatım oldu. Ford Otosan’da geçirdiğim 9 yıl boyunca 6 Sigma Kara Kuşak sertifikasını alarak 40’tan fazla proje tamamladım.

2011 yılında Danone’a geçerek lojistik müdürü ve müşteri hizmetleri müdürü olarak görev aldım. Bu dönemde verimlilik ve süreç iyileştirme projelerine devam ettim. 2015’te Yıldız Holding’e transfer oldum ve Operasyonel Mükemmellik Birimi’ni kurmak üzere görevlendirildim. Burada grup şirketleri için operasyonel mükemmellik stratejilerini belirleyerek süreç iyileştirme ve verimlilik projelerini yönlendirdim. Ayrıca, dijital dönüşüm sorumluluğunu üstlenerek grup şirketlerinin dijitalleşme yol haritalarını çıkardım. Şirket yöneticilerine değişim yönetimi konusunda eğitimler verdim. 2014 yılından itibaren İzgören Akademi bünyesinde kurumsal firmalara eğitim ve seminerler düzenledim.

2019 yılında OpM-D Danışmanlık Şirketi’ni kurarak küresel ve yerel düzeyde danışmanlık hizmetleri vermeye başladım. Aynı zamanda ABD’nin önde gelen danışmanlık şirketlerinden biri olan CGN Global’in Türkiye Direktörü olarak görev aldım. ICF Adler Koçluk Sertifikası’na sahibim. ‘İş’te Y Kuşağı’, ’19 Nüans’, ‘Beyaz Yakalı’nın Dijital Yakalı’ya Dönüşümü’ adlı kitaplarım yayınlandı.

MEXT gibi dünyanın en büyük dijital merkezi ile iş birliği yapıyorum. Bu çerçevede, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden birçoğuna dijital liderlik eğitimleri veriyor, bu kurumların dijital dönüşüme hazırlanmalarına katkı sağlıyorum.

İnan Acılıoğlu lise öğrenimini İzmir Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni burslu olarak bitirmiştir.

İş hayatına üniversite son sınıfta Aselsan’da yarı zamanlı planlama mühendisi olarak başlayan Acılıoğlu, sonrasında Finansbank’ta müfettiş yardımcısı olarak görev yapmıştır 2002’de çalışmaya başladığı Ford Otosan’da Planlama ve Lojistik birimlerinde yönetici olarak büyük ölçekteki ekiplere liderlik etmiştir. 9 yıl çalıştığı Ford Otosan’da aldığı 6 Sigma Kara Kuşak sertifikası ile 40’ın üzerinde proje tamamlamıştır.

2011 yılında başladığı Danone’de lojistik müdürü ve müşteri hizmetleri müdürü olarak çalışmış bu dönemde de verimlilik ve süreç iyileştirme projelerine devam etmiştir. 2015 yılında Operasyonel Mükemmellik Birimi’ni kurmak üzere Yıldız Holding’e transfer olmuş; grup şirketleri için operasyonel mükemmellik stratejilerini belirlemiştir. Süreç iyileştirme ve verimlilik projelerini hayata geçirdiği bu dönemde dijital dönüşüm sorumluluğunu da üstlenmiş; grup şirketlerinin dijital dönüşüm ihtiyaçlarını belirleyerek dijitalleşme yol haritalarını çıkarmıştır. Değişim yönetimini sağlamak için şirket yöneticilerine eğitim ve seminerler vermiştir. 2014 yılından itibaren İzgören Akademi bünyesinde kurumsal firmalara eğitim ve seminerler vermiştir.

2019 yılında OpM-D Danışmanlık Şirketi’ni kurarak küresel ve yerel çapta danışmanlık vermeye başlamıştır. Aynı zamanda ABD’nin en iyi danışmanlık şirketlerinden kabul edilen CGN Global’in Türkiye Direktörlüğünü yapmıştır. ICF Adler Koçluk Sertifikası’na sahip İnan Acılıoğlu’nun İş’te Y Kuşağı, 19 Nüans, Beyaz Yakalı’nın Dijital Yakalı’ya Dönüşümü adlı kitapları yayınlanmıştır.

Dünyanın en büyük dijital merkezi MEXT ile iş birliği yapmaktadır. Bu kapsamında, birçoğu Türkiye’nin ilk 100 şirketi içerisinde yer alan kurumların yönetici ve çalışanlarına Dijital Liderlik eğitimi vermekte, bu kurumların dijitale dönüşüme hazırlanması konusunda katkı sağlamaktadır.

2019 yılından bu yana OpM-D Danışmanlık çatısı altında onlarca farklı şirketin kurumsal dönüşümü, dijital dönüşümü ve operasyonel mükemmellik çalışmalarında projeler yürütmüştür. 6 kişilik kadrosu ile kurumların gelişimine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Web Design
Figma
WordPress
×